CZE
ENG

KGK Czech s.r.o.Historie

KGK Czech je dceřinou firmou Kanematsu KGK Corporation, jedné z největších japonských obchodních společností v oblasti strojírenství čítající 19 poboček po celém světě.

Společnost Kanematsu KGK Corp. byla založena v roce 1963 jako součást rodiny Kanematsu, jejíž kořeny sahají až do 19. století. Původní společnost Kanematsu Shoten založil v Kóbe v roce 1889 Fusadžiró Kanemacu (1845-1913) za účelem navázání nových obchodních styků s Austrálií. V následujícím roce pak byla založena pobočka v Sydney a firma Kanematsu se brzy stala předním japonským dovozcem australské vlny.

V následujících letech firma pronikala na nové trhy – již v roce 1913 měla otevřené dvě pobočky v USA (v New Yorku a Seattlu), kde se opět soustředila na obchod s vlnou a tkaninami. Po skončení druhé světové války se však firma Kanematsu v souladu se strukturální reformou japonské ekonomiky začala věnovat více odvětvím. V poválečných desetiletích pak rozšířila svou působnost do Brazílie, Západního Německa, Thajska a do Číny, a na přelomu tisíciletí konečně i do střední Evropy.

KGK Czech – sídlící v Praze od r. 2007 – je jedinou evropskou pobočkou Kanematsu KGK a slouží jako agent pro mnoho japonských společností včetně firem VINITA, IKEX nebo SUNIWA. Stejně jako naše mateřská společnost věříme především v uspokojování potřeb našich zákazníků a v šetrný přístup k životnímu prostředí.